2018 Yılında Beklenen En İyi 8 Yabancı Dizi

2018 yılı yeni yabancı dizileri kodaman kanallarca hazırlanırken 2017’nin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde yeni yayın döneminde bizi hangi dizilerin karşılayacağına bir göz atalım.

Daha doğrusu 2018 yabancı dizi tavsiyeleri listesi oluşturmak adına yayınlanacak dizilerin cast ekibini, prodüksiyonunu ve yayınlayacak kanalı karşılaştırarak 2018 yılının izlenesi yabancı dizileri dökümü yaptık.

1) Star Wars: Underworld

Daha önce Star Wars: Underworld ile ilgili biraz bilgi vermiştik aslında ancak o zamandan bu yana kanal konusunda hala bir ikilem var. Ancak iki temel aday ABC ve HBO gözüküyor. George Lucas filmin hakları konusunda biraz daha esnek davranırsa diziyi 2018’in son aylarına doğru izleyebileceğiz. O pek 2018 sayılmıyor diyebilirsiniz ancak Star Wars’tan bahsediyoruz, daha pre-prodüksiyondayken 5-6 ayda yayınlanmasını beklemiyorsunuz herhalde.

2) Too Old To Die Young

Only God Forgives, Driver gibi çarpıcı işlere imza atan Danimarkalı egzantirik yönetmen Nicolas Winding Refn Amazon için yapacağı suç – drama türündeki diziyi Twitter’da gizemli bir şekilde duyurdu.

 

3) Castle Rock

Stephen King’in korku hikayelerinden uyarlanan ve J.J.Abrams’ın prodüksiyonluğunda hazırlanan dizi 2018’de Hulu’da yayınlanacak. Scott Glenn, Melanie Lynskey ve Terry O’Quinn oyuncu kadrosunda sadece birkaçı. Her bölüm bağımsız bir korku dizisi şeklinde olursa çok uzun soluklu olmasını bekliyorum.

4) The Romanoffs

Mad Men’in yaratıcısı Matthew Weiner’dan çok ilginç bir yapım daha geliyor. Çarlık Rusya’sından Bolşevik Rusya’sına kadar tüm Rus topraklarına hükmeden Romanov ailesinin son torunları olduğunu iddia eden bir grup insanın yaşamına fokuslanacak olan dizinin kadrosunda Aaron Eckhart, Isabelle Huppert, Christina Hendricks gibi yıldız isimler de yer alacak. Dizinin Amazon için çekileceği de söylentiler arasında.

5) Life Sentence

Normalde CW kanalının dizilerini pek sevmem, genelde ergenlere hitap eden yapımlarıyla bilinir ancak bu sefer biraz farklı olabilir. Çünkü dizinin yapım ekibinde efsanevi komedi dizisi Scrubs’un elemanları var. Ocak 2018’de başlayacak dizinin fragmanı da bir hayli ilgi çekici.

6) Snowpiercer

Sinema filmiyle oldukça sükse yapan ve sinemada farklı şeyler görmeyi seven izleyicilerin gönlünü kazan Snowpiercer’in şimdi de TNT kanalında dizisi çıkacak. Açıkçası filmlerden uyarlanan diziler beni biraz kıllandırır ancak orijinal bir konu dar mekanda televizyonda da aynı etkiyi yaratabilir. Yazar – yönetmen Scott Derrickson alttaki resimle diziyi duyurdu. Jennifer Connelly’nin kadroda yer aldığını belirtelim.

7) Judge Dredd: Mega City One

İki kere sinemada sahne alan Yargıç Dredd, daha önce iki kere de TV’de uyarlanmıştı. (Bir tv show, bir de çizgi dizi formatında) Allah’ın hakkı üçtür dememizin sebebi de bu sefer İngilizler’in de duruma el atması. Ortak yapımdan iyi bir dizi çıkacağını ümit ediyorum çünkü genelde İngilizler boşa kürek sallamazlar.

8) The Ballad of Buster Scruggs

Coen Kardeşler‘den Netflix için 6 farklı western hikayesi geliyor. Hikayelerin merkezinde Buster Scruggs karakteriyle yönetmenlerin daha önce O Brother Where Art Thou filminde beraber çalıştığı Tim Blake Nelson olacak. Bunun yanında James Franco da bölümlerin birinde yer alacak. Kısa olacak ancak tadı damağımızda kalacak eminim.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.