9-1-1 | Dizi Öneri

Fox’un yeni dizisi 9-1-1 daha önce çokça denenmiş ve çoğunlukla da başarılı olmuş dizilerin ayak izlerini takip eden ancak daha geniş bir perspektif kazandıran içeriğiyle diziseverlerin beğenisine sunuldu.

Los Angeles’ta görev yapan bir acil durum çağrı görevlisi, bir polis memuru ve bir grup itfaiyecinin günlük yaşamlarını merkezine alan dizi izleyicisini her gün yeni bir olayın ve hikayenin içinde bırakırken aynı zamanda yüksek adrenalin ve tutkuyla işlerini yapan bu insanların iş dışı yaşamlarını da mercek altına alıyor.

Yoğun ve sersemletici geçen mesailerin arkasındaki dramı titizlikle işlerken aynı zamanda birbirinden farklı vukuatların çözülmesi gelişimini de aynı özveriyle seyirciye aksettirmeyi başarıyor.

Dizinin başrolündeki Peter Krause‘yi Six Feet Under dizisinden hatırlayacaksınız. Kenneth Choi ise The Last Man on Earth’ün tutkulu aşığı Lewis idi. Rockmond Dunbar‘ı hatırlamak için Prison Break “C-Note” karakteri demem yeterli olur sanırım.

Oyuncu ekibinin tatminkar olduğunu söylemek gerek. Bunun yanında karakterlerin zıt yönlerinin de dozunda dağılımı dizinin dinamiklerini arttıran bir başka unsur olarak göze çarpıyor.

FOX kanalı bir süredir amiral gemisi olan diziyi arıyordu ve 9-1-1 birden çok noktadan seyirciyi yakalayabilmesi sebebiyle bu yükü omuzlayabilir. Seyircinin reyting reaksiyonunun olumlu olacağını düşünüyorum.

2018 yılı dizi tavsiyeleri listemize de böylece ilk çentiğimizi atmış olduk. Gerisi gelecek, sizler için kaliteli dizileri aramaya devam ediyoruz.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.