A Series of Unfortunate Events | Dizi Tavsiye

Daniel Handler‘ın üç kitabından uyarlanan ve daha önce 2004 yılında sinema versiyonu yapılan Talihsiz Serüvenler Dizisi olarak bildiğimiz A Series of Unfortunate Events bu sefer Netflix dizisi olarak izleyicilerle buluşuyor.

Baudelaire ailesinin ebeveynlerinin evlerindeki yangında ölmesi ve geride kalan ailenin üç ferdi Violet, Klaus ve Sunny’nin hayatlarının bu olayla birlikte kabusa dönmesini anlatan dizi filmden de hatırlayacağınız üzere ağır bir melodram durumu içerse de gerek anlatıcı Lemony Snicket‘ın sarkastik esprileri, gerek Baudelaire’lerin şeytani düşmanları Kont Olaf‘ın sempatik kötülüğü biz izleyicilere çocuklara acıma fırsatını tanımıyor.

Esasında burada diziyi güzel kılan birçok unsur var. Ara ara sergilenen nükteli müzikal sahneler bunların başında geliyorsa onu hemen dizinin atmosferi takip ediyor.

Kimi zaman gotik bir atmosfer hakimken bazen de hem vintage bir görünüm hatta bu görünümü fütüristik aletlerle destekleyerek tüyleri diken diken edici hiç görülmemiş bir deneyime doğru bizleri sürüklüyor.

Uzun zamandır yabancı dizi izliyorsanız dizinin atmosferini yer yer Pushing Daisies‘e benzetmeniz mümkün. Çok iyi bir dizi olmasına rağmen ikinci sezonda iptal gelmişti ancak o zamanlarda Netflix’in olmadığını da hatırlatalım.

Amerikan bloglarındaki duyumlara göre ikinci sezon için şimdiden hazırlıklar başlamış.

2017 yabancı dizi tavsiyeleri listemiz için temel taşımızı bulduk. Herkese tavsiye ederiz.

A Series of Unfortunate Events Dizisi Fragman

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.