Better Call Saul | Tanıtım

Şu zamana kadar bu gözler ne spin-off‘lar gördü ama böylesini hiç özlememiş, böylesine beklememişti.

Breaking Bad’in unutulmaz yoz avukatı Saul Goodman’ı merkezine alarak onun hikayesinin anlatan dizi Better Call Saul yine Vince Gilligan ve ekibi önderliğinde yine AMC kanalında başladı. Ne kadar sürer ya da Breaking Bad ile ilişkilendirilir mi bilmiyoruz ancak kesin olan bir şey var ki o havayı fazlasıyla özlemişiz.

Hikaye 2000 yılının başlarında açılıyor. Saul Goodman o tarihlerde dibe vurmak üzere olan, doğru düzgün bir ofisi olmayan sadece kamu davaları ile hayatını geçirmeye çalışan müşkül bir avukat. Asıl adı olan James McGill ile işlerini yürütmeye çalışan ancak aynı isimli bir hukuk bürosunun saygınlığını zedelemesinden dolayı farklı bir büro ismi seçme konusunda zorlanan, başka bir deyişle ucuz takım elbisesini dandik arabasıyla kombine eden bir kaybeden…

Breaking Bad’de olduğu gibi bu dizide de bir alegorik durum söz konusu. Dizinin açılışında Goodman bir tatlı dükkanında çalışıyor ve son derece endişeli. Sanırım bu Walter White’ın kirişleri kırdığı döneme denk geliyor. Buradan da hikayenin ne yöne doğru evrileceğini anlıyoruz ancak Breaking Bad’de olduğu gibi bunu bilmemiz aldığımız keyfi gram bozmuyor.

Breaking Bad’in bitişinden sonra uzun bir süre çıkması konusunda beklediğimiz Better Call Saul önümüzdeki günlerde üçüncü sezonuna başlayacak. AMC kanalında başlayan yolculuğu artık Netflix’te devam edecek. Bence ölmeden önce izlemeniz gereken diziler listenize girmesi gereken önemli bir yapım niteliği taşıyor.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

1 Yorum “Better Call Saul | Tanıtım”

  1. Breaking Bad dizisini bitirdim ve kendimi boşlukta hissettim ardından Better Call Saul’un çıkacağını duyunca çok sevinmiştim fakat yeteri kadar boşluğu dolduramadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir