Çizgi Romandan Uyarlanan En İyi 5 Dizi

Çizi roman ve onlardan uyarlanan diziler ve filmler mevzu bahisse genelde ilk akla DC ve Marvel gelir. Bu listede size onların iyi örneklerinden oluşan dizileri ve yine kalitesi kitlelerce kabul görmüş çizgi roman uyarlaması dizileri sunacağız.

The Walking Dead

2010’dan bu yana devam eden ve şüphesiz çizgi roman uyarlaması diziler arasında en çok takip edilen dizi TWD’dir diyebiliriz. AMC kanalında yayın hayatına devam dizi ülkemizde de Foxlife’tan izleyebilirsiniz.

Daredevil

Marvel’in efsane çizgi romanı Netflix aracılığıyla dizi dünyasına uyarlandı ve 2015 yılından beri yayın hayatını sürdürüyor. IMDB’de şu anda tüm zamanların en iyi dizileri sıralamasında 87. sırada yer alıyor. 5 kez Emmy ödüllerine aday gösterildi.

iZombie

Rose McIver’in başrolünde olduğu çizgi roman uyarlaması için tatlı bir polisiye – romantik – zombi dizisi diyebiliriz. Belki birden fazla alakasız türü arka arkaya sıralamak biraz absürt durdu ancak kesinlikle vakit ayırmaya değer, sürükleyici bir yapım diyebiliriz.

Arrow

2012’den beri yayında olan CW dizisi şehrin gizemli kahramanı Arrow’un (Oliver Queen) maceraları üzerine kurgulanır. Karakterin kökünde DC’nin mi Marvel’in mi olduğu üzerine de bitmek bilmeyen bir tartışma mevcuttur. Ancak son tahlilde sürükleyici ve seyirlik bir aksiyon dizisidir kendileri.

Gotham

Batman’i merkezine almadan konunun yıllardır geçtiği ancak detaylarının çoğu zaman verilmediği o şehiri yakından tanıma fırsatına sahipsiniz. Şehrin aynasızları, şehrin bataklıklarına karşı… 8 kez Emmy ödüllerine aday gösterilen dizi 2014 yılından bu yana Fox’ta yayında.

Esasında çizgi romandan uyarlanan diziler listemize Legends of Tomorrow, The Tick, The Flash, The Defenders, Jessica Jones, Ironfist, Luke Cage gibi yapımları da ekleyebilirdik ancak ucunda en iyileri seçmek varsa listeyi bir yerde de durdurmak gerekir diye düşünüyorum. Listede ya da burada belirtmediğimiz kaliteli çizgi roman uyarlaması diziler varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.