Daredevil | Tanıtım

Frank Miller’ın kaleminden çıkan yine başka bir Marvel çizgi roman uyarlaması dizi olan Daredevil kentini seven iki adamın kenti değiştirmek için farklı yöntemlerini uygulamasıyla dikkat çekiyor.

Çocukluğunda geçirdiği bir kazadan sonra kör olan Matt Murdock hayatını avukatlık yaparak kazanmaktadır ancak geçirdiği bu kılıfın dışında ise gece kentin suçlularıyla mücadele vermektedir. Görmemesine rağmen diğer duyularını geliştirmesi sayesinde müthiş bir dövüşçü haline gelen Matt için gece karanlığında çıktığı bu mücadele içinde en önemli düşmanı Wilson Fisk’tir.

Kentin bütün karanlık işlerinde imzası olan Fisk de Matt gibi kentini çok sevmektedir ancak kentin değişime uğraması için kentin büyük bir yıkımdan geçmesi gerektiğine inanmaktadır.

Fisk’in kentte gücü arttıkça mücadele daha daha da artacak kentin karanlığına gömülecek ceset sayısı da artacaktır.

Açıkçası kör bir adamın kahramanlığı konusunda şüpheleriniz olabilir -ki ben de ilk bölümleri izlemeden önce aynı düşüncedeydim – ancak gerek ana karakterleri canlandıran Charlie Cox ve Vincent D’Onofrio ‘nun müthiş performansları diziyi oldukça cazip kılıyor.

Emmy ödüllerine de aday olan dizi an itibariyla 3.sezonu onayını almış kendi zamanını kollamakta. Merak eden gözler nedir, ne değildir diye aşağıdaki fragmana göz atabilirler.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

1 Yorum “Daredevil | Tanıtım”

  1. Netflix ile ilk tanışmamı Daredevil sağladı, ardından Netflix tarafından yapılan tüm dizileri izlemeye başladım. Yeni sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum keşke daha çok bölüm yayınlasalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.