Designated Survivor | İnceleme

24 dizisindeki Jack Bauer karakteriyle efsaneleşen Kiefer Sutherland bu sefer biraz daha naif bir karakterle karşımızda ancak onun da konumu Amerika Birleşik Devleti başkanlığı !

Tüm parlamentonun toplandığı bir olağan görüşme sırasında hükümet binasına yapılan büyük bir saldırı gerçekleşir. Olay esnasında alt düzey kabine üyesi olan Tom Kirkman hariç herkes binadadır. Hükümet kanadından onlar üst düzey kabine üyesi yaşamını yitirirken geride kalan olarak Kirkman otomatikman başkanlık koltuğuna gelir.

5 dakika önceden hükümet içerisinde kritik rolü bulunmayan, sıradan ve naif bir politikacı rolünde olan Tom Kirkman’ın şimdi ise tüm bir ulusun kaderini tayin edecek kararları alma sorumluluğunda ve kararlığında olmak zorundadır. Ve tüm bunlar olurken olayın faillerini araştırdıkça ortaya pis kokular çıkacaktır.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi Kiefer Sutherland’in üzerine yapışmış bir rol vardı ve çıksa çıksa bu tarzda tam zıt bir rolle çıkardı diyebilirim. Dizi siyaset, bürokrasi ve komplo teorisi sevenlerin tutacağı türden bir yapım olarak dikkat çekiyor. Bu tarzda çokça sinema filmi ve dizi var açıkçası ancak gizemin her bölüm katlanarak artması dizinin sürükleyiciliğine ciddi anlamda katkıda bulunuyor. Tabii ki bir House of Cards değil ancak kendini izleten akıcı bir dizinin takip listesinde kalmasında her zaman fayda var.

ABC’nin dizisi olan Designated Survivor’ın haklarını Netflix satın almış, ülkemizde Netflix üzerinde izleme imkanı mevcut.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.