Takip Edilesi En İyi YouTube Dizileri

Bugün size kaliteli youtube dizileri üzerine bir liste hazırladık. Alternatif arayanlar, çok fazla vakti olmayalar için güzel bir seçenek olacaktır.

Online dizi izlemek sanırım internetin son 10 yılının en popüler aktivitilerinden biri dersek yanlış olmaz. Yerli yapımların genel olarak vasatı aşamamasıyla birlikte bahsettiğim zaman dilimi içerisinde internet üzerinden yabancı dizi izleyenlerin sayısı milyonlara ulaştı. Bu gelişim yurtdışında Netflix (artık ülkemizde de izlenebiliyor) , ülkemizde de puhutv, BluTV gibi girişimleri de beraberinde getirdi. Bunun dışında da bağımsız girişimciler veya bu tür organizasyonların içerisinde bulunmak istemeyenler de YouTube’u mesken tuttu.

YouTube inanılmaz büyük bir platform olduğu için milyarlarca video içeriğin içinde bazen doğru hedefi bulmak zor olabiliyor. Bizler de sizler için bu yüzden çok uzun bölümleri olmayan en iyi youtube dizileri listesi yapmaya karar verdik. Başlayalım !

1)Sıfır Bir aka Bir Zamanlar Adana’da

Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde geçen dizi Türkiye’nin en sert ve en gerçekçi dizisi olma hedefiyle yola çıktığında belki çok ciddiye alınmamış olabilir ancak geldikleri noktada kendi kitlesini yaratmış ve sözünün arkasında durmuş bir yapım olma özelliği taşıyor. Öyle ki çekimlerde dizinin setini polisler çatışma var ihbarıyla basıp çekimlerde kullanılan silahlara el koymuştu.

Oyuncu kadrosunun çekirdeği çeşitli yerlerde tiyatro üzerine eğitim almış ya da gönül vermiş Adanalılar’dan oluşuyor. Figüran ihtiyacını ise karşılama noktasında mahallenin gençleri oldukça iyiler. Yapımın prodüksiyon kısmı konusunda çok güçlü olduğu söylenemez ancak bu durum seyir zevkini kesinlikle düşürmüyor.

Dizi Haziran 2016’da başladı ve an itibariyle 3.sezonu bekliyoruz. Her sezon 5’er bölümden oluşuyor ve hiçbir bölüm 1 saati geçmiyor. Vakit ayırdığınıza değecek bir yapım.

Sıfır Bir 1.Sezon Tüm Bölümler

Sıfır Bir 2.Sezon Tüm Bölümler

2)Görünen Adam

Türk sinemasının sıradışı yönetmeni Onur Ünlü’nün yaptığı filmlerden nasıl bir tarzı olduğunu bilirsiniz. Monoton sıkıcı hayatın içerisine yüksek dozda fantastik ögeler serpiştirmeye bayılır.

10 bölümlük Youtube dizisi olan Görünen Adam‘ın konusu şöyle;

Kendi halinde kendi dünyasında yaşayan ancak sadece aynalarda gözükme yetisine sahip mazbut bir adamın kendiyle olan mücadelesi dahilinde hayatının aşama aşama değişir. Kendiyle mücadelesi güçlendikçe hayatta da görünür bir hal alacaktır.

Görünen Adam Tüm Bölümler

3)Otisabi

Karikatürist Yılmaz Aslantürk’ün sevilen karakteri Otisabi aynı zamanda Türkiye’de karikatürden uyarlanan ilk dizi olma özelliği de taşıyor. 4 sene önce 3 Yapım tarafından hazırlanan dizi ortalam 15’er dakikalık 13 bölümden oluşuyor. Kanal sahibi dizi için bir oynatma listesi oluşturmamış ancak ilk bölümden sonra devamları da YouTube playerdan gelecektir.

Otisabi Tüm Bölümler

4)Yolunda A.Ş.

Çinçin’li Fehmi Kır’ın hikayesini anlatan dizi Ankara’nın belalı mahallesinin tam içerisinden Angara usülü mizah vaat ediyor. 2013 Şubat ayında ilk bölümü yayınlanan dizi ortalama 20 dakikalık 8 bölümden oluşuyor. Bu web dizisi projesi o kadar beğenildi ve başarılı oldu ki ekip 2015 yılında Yolunda A.Ş: Çinçin Bağları Hikayesi adlı sinema filmi çekti.

Yolunda A.Ş. Tüm Bölümler

Burada paylaştığım kaliteli internet dizileri benim izlediğim ve izlemeye değer bulduğum yapımlardır. Bunlara ek yapabileceğimiz kaliteli YouTube dizileri takip ediyorsanız yorum kısmında lütfen bizimle paylaşınız. Listeyi daha kapsamlı hale getirebiliriz.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.