Fortitude | İnceleme

Yükselen İskandinav modası televizyona da sirayet etti. İngiliz yapımı dizi Norveç’in ücra topraklarında bir cinayet sonrası çözülen sırları merkezine alıyor.

Aşırı durgunluğu ve sıkıcılığıyla bilinen bir kasaba bir cinayet haberinden sonra sorgulanır hale gelir. Çok uluslu bir yapıya ve birbirinden değerli insanlara sahip kasabada katili aramak özel bir PR çalışması gerektirmektedir.

Gizemli olaylar, muhteşem manzaralar ve iklimle müsemma insan ilişkilerinin ağır ağır işlendiği bu dizi oldukça ağır ilerlemesine rağmen her bölüm sonunda devamını getirmeniz yönünde bilinçaltınıza telkinde bulunmayı başarıyor.

İngiliz kanalı SKY ile başlayan daha sonra Amazon Prime bünyesine geçen Fortitude ikinci sezonunu da tamamlamış durumda. Üçüncü sezonuyla ilgili şimdilik bir muamma durumu var ancak kendi fan kitlesini yaratan dizinin devam etme olasılığı daha ağır basıyor diyebiliriz. İskandinav manzarasına nazır gerilim polisiye dizileri sevenlere tavsiye edilir.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.