Ghosted | Komedi Dizisi Önerisi

Fox kanalının yeni paranormal komedisi Ghosted, Craig Robinson ve Adam Scott gibi Hollywood’un değerli oyuncularını başrole koyarak iddialı bir şekilde reyting savaşına giriyor.

Stanford Üniversitesi’nin değerli bir astrofizikçisiyken koyduğu ilginç teorilerle işinden olan ve deli muamelesi gören Max Jennifer şimdilerde bir kitapçının bilim köşesinde çalışarak hayatını idame ettirirken karısının bilinmeyen güçler tarafından kaçırıldığını da iddia etmektedir. Los Angeles polis departmanında dedektifken ortağının tek başına çıktığı bir görevde öldürülmesiyle meslekten atılan Leroy Wright şimdilerde AVM’nin güvenlik görevlisi olarak havuza işeyen evsizlerle uğraşmakta ve über sıkıcı bir hayat geçirmektedir.

Birbiriyle hiçbir bağlantısı ve ortak noktası bulunmayan bu iki adamın kaçırılmasıyla olaylar başlar, bir ajanının bulunması konusunda kendilerinin deneyimlerinden faydalanmak istenilir.

Ancak bunu isteyen daha önce hiç kimsenin bilmediği Yeraltı Bürosu’dur ve istedikleri şey de dünya dışı varlıkları araştırmakla görevli ajanın kurtarılmasıdır.

Max için bu teklif yeniden doğuş gibidir çünkü deli muamelesi gördüğü her şeyin gerçek olabileceğine dair kanıtlar vardır, Leroy için de saçma işinden kurtulup tekrar dedektif olma şansı doğmuştur. Birbiriyle taban tabana zıt ikili için ortaklık vakti başlayacaktır.

Kanallar için komedi dizisi her zaman en riskli işlerden biri olmuştur. ABC, FOX, CBS gibi kanalların onlarca ilk sezonda iptal ettiği komedi dizileri var. Ancak aynı kanalların Brooklyn Nine – Nine, How I Met Your Mother, Scrubs, Seinfeld gibi çok uzun soluklu işleri de var.

Dizinin akıbetini birkaç bölüm daha geçtikten sonra netleştiririz ancak kanal böyle bir yapım için oyuncu olarak paraya kıymayı tercih etmesi uzun ömürlü olacağına işaret ediyor.

İçerisinde ince espriler barındıran, kahkaha attırmasa da sürekli tebessümle izlemenizi sağlayan bir dizi Ghosted. Craig Robinson genel olarak oynadığı her yapıma kendi yeteneklerini empoze ettiğinden dolayı onun varlığına güvenerek diziyi izlemeye karar verdim.

Umarız bunca emek boşa gitmez de uzun zaman sonra takip ettiğimiz bir komedi dizisi daha olur.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.