Girlboss | İnceleme

Netflix’in yeni dizisi Girlboss, Sophia Amoruso’nun aynı adlı romanından birebir uyarlanan bir komedi dizisi olmakla birlikte, alt metnindeki mesajları, aforizmalarıyla aynı zamanda bir drama olma özelliği de taşıyor.

Sophia’nın asi ruhlu, hiçbir işi tamamlayamayan, patavatsız özkişiliğini arka plana atıp vintage ürünler imparatoriçesi olmasını anlatacak olan dizi her ne kadar kendine özgün bir konu seçse de erkek izleyicilerin çok da ilgisini çekecek bir yapım gibi gözükmüyor.

Kural tanımaz, umursamaz ve aynı zamanda karşısındaki insana değer vermeyen bir karakteri izlemenin o kadar da cazibeli olduğunu düşünmüyorum. Bu özelliklerden birinin olması belki akıcılığı arttırabilir ancak hepsi toplandığı zaman itici olduğunu söylemek gerekiyor. Tabii ki kadın gözüyle bakıldığında belki de tam tersidir. Oldukça feminen dizi ve genelde piyasada pek görülmediği için de şaşırdığımı belirtmem gerek.

En nihayetinde Netflix dizileri arasında belki en iyi yapım olmayabilir, belki erkeklere hitap da etmeyebilir ancak biraz daha yaygınlaştığında kadınların favorisi olacağını düşünüyorum. Bi pilot bölüm devirin bakalım siz de.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

1 Yorum “Girlboss | İnceleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.