HBO’nun Yeni Dizisi Westworld’ün Bağımlısı Olmak İçin 5 Sebep

Amerika’nın en iyi dizilerinin haklarını elinde tutan HBO kanalı çok uzun zamandır beklettiği Westworld ile beklentilerimizi fazlasıyla karşılamanın yanında bizi diziye bağımlı hale getirdi.

Peki nedir Westworld’ü izlenebilir kılan bu nedenler ?

1) Sorguya mahal vermeyen sağlam oyuncu kadrosu;

Anthony Hopkins, Ed Harris ve Jeffrey Wright gibi usta oyuncuların yanında Evan Rachel Wood, Jimmi Simpson ve James Marsden gibi yeni kuşağın başarılı oyuncularının yer alması diziye izlemek için başlı başına bir sebep. Adeta büyük prodüksiyonlu bir sinema filmi havası dizinin her bölümünde kendini hissettiriyor.

2) Özgün metin tatmini;

Bir şeylerin benzerlerini izlemekten sıkılan güruhlar için biçilmiş kaftan. Dizi hiçbir noktadan başka bir dizi ya da filme benzememekle birlikte çoğu noktada birçok dizi ve filme ilham verecek derinlikte bir metne sahip.

3) Fütüristik teknoloji;

Şu anda kullanılamayan teknolojiler üzerinden senaryoyu betimlemek bilimkurgu yapımlarının olmazsa olmazıdır. Ve bu tür yapımları izleyenler de eşsiz tasarımlar görmek için ölüp biterler. Müjde ! Westworld dizisi hem oyun parkında hem de parkı yönetenlerde şovunu fazlasıyla yapıyor.

4) Gizem manyaklığı;

İzledikçe çözülen ve aynı zamanda genişleyen bir dizi olayın parçasıysanız şaşıracak şeylerin hiç bitmeyeceğini de bilmeniz gerekiyor. Kimin host, kimin visitor olduğunu anlamak mümkün olmadığından en baba karakterlerin bile size her an dumura uğratacağından emin olabilirsiniz.

5) HBO yapımı olması;

Beşinci sebep için fazla söze de gerek yok yani. Eğer bir dizi HBO elinden çıkmaysa fenomen olacağını tahmin etmek sürpriz olmuyor. Game of Thrones, The Sopranos, True Detective, Six Feet Under, Oz, Band of Brothers, Entourage… Daha da saymaya gerek yok sanki.

Kaynak

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.