Hello Ladies | Dizi Öneri

Şöyle bir gerçeklik var ki komedi dizileri konusunda büyük bir boşluk var. Hissediliyor. HIMYM bu alanda tek başına at koşturuyordu ancak onlar da yolun sonunu gördüler. Coupling, Scrubs, My Name Is Earl, Extras gibi yapımlar sanırım çıtayı yukarı çıkardı.

Neyse ki drama dizileri konusunda baba kanal HBO komediye de el attı ve İngilizler’in başarılı komedi metin yazarı Stephen Merchant’ı devreye soktu. Stephen Merchant The Office, Extras gibi kalburüstü komedi dizilerini yazan adam bu sefer hikayenin merkezine kendisini oturtuyor.

Hello Ladies Konusu

Stuart Pritchard L.A’de yaşayan bir İngiliz web yazılımcısıdır. Kibir, bencillik ve cimrilik hem kişiliğini oluşturan hem de onu tanımlayan özellikleridir. Bu özellikleriyle hayattaki beklentisi bir modelle yatmaktır. Bu uğurda kibirini, bencilliğini ve cimriliğini kısa süreliğine dondurur ve bambaşka bir insan oluverir. Stuart zekidir ancak patavatsızlığı bu üç günahını bile tek başına alt edecek seviyededir.

İlk sezonu sadece sekiz bölüm süren Hello Ladies tam bir fenomene dönüşebilirdi ancak reyting kurbanı oldu. İngiliz mizahı ters geldi Amerikalılara…

Bizi bir ekrana bakıp yerin dibine defalarca sokup çıkarmayı başaran Merchant bunları yaparken de hayvan gibi güldürmeyi başarıyor. Tüm duygusal reaksiyonlarımızı onun karakteri üzerinde sadece bir bölümde yaşamak mümkün.

Dipnot: Sadece iki sezon sürdü, reyting kurbanı oldu. İngiliz komedisi sevenler için özellikle tavsiye ediyorum.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.