Hostages | İnceleme

Komplo, akıl oyunları ve hayatta kalma içgüdüsü… Bir gerilim dizisinde olması gereken herşey Hostages’da var. Hollywood’un ünlü yapımcısı Jerry Bruckheimer yine el attığı bir işi odak noktası yapmayı başarıyor.

Devlet hastanesinde çalışmasına rağmen alanında en iyilerden biri olarak kabul edilen Dr. Ellen Sanders (Toni Collette) dışarıdan sorunsuz çekirdek ailesiyle birlikte yaşarken bir grup tarafından rehin alınır. Onu rehin alan grubun lideri bir FBI ajanı olan Duncan Carlisle’dır (Dylan McDermott) ve kendisinden Amerikan Başkanı’nı öldürmesini istemektedir. Bir doktor için fazla ağır gözüken bu görev Sanders’ın normal şartlarda kabul etmeyeceği bir durum olsa da hem çaresizliği hem de suikastın iç yüzü onu sonun başlangıcına doğru götürecektir.

Dizi tek sezon olarak planlanıp 2014’te yayınlandı. CBS‘in diğer işlerine nazaran vakit ayırmaya değer bir dizi olduğunu söylemek mümkün.

Sürekli değişen parametreler, oyun içinde oyunlar ve bitmek tükenmek bilmeyen komplolarla türdeş dizilere taş çıkarttığını belirtmemiz gerekiyor. Sürekli yabancı dizi izliyorsanız benzer türden dizilerin hayatınızın 2-3 yılını işgal edip sonunda tatmin etmeyen bir sonla sizi hayal kırıklığına uğrattığı mutlaka olmuştur.

Hostages bu manada bir sezona içerik ve kurgu bakımından oldukça şey sığdırıyor. Sizi gereksiz detaylarla yormadan sürekli oyunun bir parçasıymış gibi hissettirmeyi başarıyor. Belki işin politik detayları biraz daha komplike olsaydı diye düşünmeden edemiyorum ancak hikayenin karmaşıklığı bu durumu o kadar da aratmıyor.

Sözün özü Hostages politik-gerilim türündeki dizileri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken başarılı bir dizidir.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.