House of Cards | Tanıtım

Politik drama diye diye ölenler için nihayet kallavi bir dizi geldi. Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı House of Cards yıllarını Beyaz Saray’a adamış bir parti denetçisinin level atlama hikayesi üzerine şekilleniyor.

Frank Underwood karakteri Kevin Spacey’nin canlandırdığı en alengirli karakter olmasa da oyuncunun karaktere kattığı karakter açıkçası diziyi izlemek için başlı başına bir sebep oluşturuyor. Underwood’un tasarısı hazır büyümesinin her aşamasına şahit olmak, politik akıl oyunları içerisinde kendini kaybetmek isteyenlerin çok seveceği bir yapım House of Cards.

Hikayeyi oluşturan ana kahramanların yanı sıra ona destek/köstek olabilecek kişilerin çokluğu ve rollerini de ne zaman değiştireceklerinin belli olmaması da konu bakımından ağır olan bir yapımı canlı kılan etmenlerden biri. Bir parti denetçisinin başkanlık koltuğunu hayal etmesi ne kadar gerçekçi ? Tabii ki değil ama pilot bölümü izleyip Underwood’u az biraz tanımadan kartlarınızı başka dizilere doğru oynamayın.

GÜNCELLEME

Bu yazıyı ilk yazdığım zaman dizi yeni çıkmıştı ve oldukça heyecanlandırmıştı. Şu anda House of Cards’ın 5.sezonun çıkacağı 24 Şubat tarihini sabırsızlıkla bekliyorum dostlar.

Frank Reyiz o zamandan bu zamana çok yol kat etti, çok acılar çekti ve çektirdi. Esasen bu tür politik – drama dizileri çok da favori türüm değildir ancak bu yayınlananlar belki de dizi tarihinin en iyi dizilerinden biri ve bu anlara tanıklık etmemek sizin için kayıp olabilir.

House of Cards’ı izleyin ve izletin.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

1 Yorum “House of Cards | Tanıtım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.