Iron Fist | Tanıtım

Yeni bir Marvel – Netflix iş birliği daha… Iron Fist, şirketin geçmişte varisi olan ve uzun yıllar önce ailesiyle çıktığı bir seyahatta uçak kazasında öldü olarak bilinen Danny Rand’in tekrar ait olduğu topraklara bu sefer bir yetişkin olarak dönüşünden yola çıkıyor.

Milyar dolarlık şirketin en önemli hissedarı olan Rand’in birdenbire tekrar ortaya çıkışı şirketin diğer hissedarı Meachum Kardeşler’i pek memnun etmez. Daha doğrusu Joy küçükken oyun arkadaşı olan Danny’nin geri dönmüş olma ihtimali ile daha pozitif olsa da Ward için Danny’nin ortaya çıkışının zamanlaması manidardır ve bu işin altında bir iş vardır. Danny’nin hikayesini dinlediklerinde ise hikayenin küçükken okuduğu çocuk kitaplarından hallice olması da işleri iyice zorlaştırır.

Danny’nin başta pozitif bir şekilde yaklaşmasının mükafatı silahların kendine doğru dönmesi olunca oyunu onların yöntemleriyle karar verir ancak bir yandan da Himalayalar’da onu şimdiki kişiliğine dönüştüren ve daha ruhani bir görevi olduğunu da unutmayacaktır.

Netflix herkesin malumu reyting kaygısından uzak bir şekilde yapımlarını bir bir sıralıyor ve çoğunlukla da oldukça ilgi gördüğünü söylemek lazım.

Ancak üç bölüm Iron Fist izleyen biri olarak yorumum şudur: Tamam işleyişi aceleye getirmek istemiyor olabilirsiniz. Tüm karakterleri tanıtmak istiyor olabilirsiniz ancak kötü oyunculuklarla ve hiçbir done vermeyen flashbacklerle ancak izleyiciyi kaçırırsınız. Açıkçası şu anda dördüncü bölümde ne olacak diye hiç merak etmiyorsam bu izleyicinin suçu değil, yapımın ve yapımcıların suçudur diye düşünüyorum.

Fantastik yabancı dizileri sevenler için belki bir tık daha cazip gelebilir ancak türe özel bir yatkınlığınız yoksa çok da vakit ayırmaya değer bulmuyorum.

Aşağıdaki fragmanı izleyip siz de kararınızı verebilirsiniz.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.