Master of None | Dizi Öneri

Amerikalıların pek tarzı değildir aslında durum komedisi yapmak ancak aktör – komedyen Aziz Ansari kendine has üslubunu Netflix’in komedi dizisi Master of None’a oldukça iyi işlemiş gibi gözüküyor.

Dev, 30’larında başarısız denebilecek seviyede bir aktördür. Ona göre başarısızlığının ana sebebi Amerikan film endüstrisinin Hint asıllı oyunculara çok fazla şans vermemesi olsa da Dev için çok yetenekli demek geride kalan oyuncular için haksızlık olacaktır.

Günlerini ikinci sınıf reklam filmlerinde yer almak, üst düzey bir yapımın figürasyonunda yer alıp 10 saniyelik bir replik söylemek için harcayan Dev tüm bu hengamenin içerisinde hayatın altında hızlıca akıp gittiğini farketmeye başlar. Kendine örnek olacak yakın arkadaşlarının birkaçı evlidir ve onlar için de hayat bol kremalı bir pasta değildir.

Yaşla gelen evlenme dürtüsü, Amerika’daki Asyalı handikabı, başarısız kariyer eğrisi… Tüm bunlar 30 yaşında geldiği zaman cinnet tetikleyicisi gibi olmasının yanında aynı zamanda komediye davetiye çıkaran al da at dercesine pas özelliği de taşımaktadır.

Netflix dizileri arasında oldukça dikkat çeken Master of None dizisi geçen sene devam edip etmeme noktasında biraz askıda kalmıştı ancak Dev’in hikayesi bıraktığı yerden devam ediyor.

Kendine has bir üslubu ve anlatım tarzı olan, klişelerden uzak bir komedi dizisi arıyorsanız bu dizi sizin için doğru tercih olabilir.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.