Masters of Sex | İnceleme

Showtime Dexter’ın bitimiyle beraber iddialı bir dizi getirmek istiyordu ve Masters of Sex’de karar kıldı. Ancak dizi milyonlarca fanı olmasına rağmen 4.sezonda reytinge kurban giderek iptal edildi. Yine dört sezonluk bu serüvenin oldukça keyifli ve öğretici olduğunu söyleyebilirim. Vakit ayırmaya değer…

Seks konusunda yaptığı çalışmalar ve araştırmalarla Amerika tarihinin en iyi jinekologlarından biri olarak kabul edilen Dr. William Masters’ı konu edinen diziyi doktorun seksin insan bünyesi üzerindeki reaksiyonlarını ölçümlemeye çalışırken ve sorularına yanıt ararken açıyoruz.

Halen tabu olarak görülen ve en açık fikirli insanların bile adını zikrederken iki kere düşündüğü kelimeyi enine boyuna 30’lu yıllarda incelemek oldukça cesur bir iş. Dönem dizilerinde dramanın izleyici üzerinde başarısı Mad Men ile kanıtlandıktan sonra bu tür bir projenin de fanlarının olması doğaldı. Konunun ele alış biçimi, Michael Sheen ve Lizzy Caplan gibi başarılı oyuncuların varlığıyla dizinin kısa sürede popüler oldu.

Farklı olduğunu hissettiren bir dizi arıyorsanız  Master of Sex bağımlılık yaratır.

Masters of Sex Açılış Jeneriği

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.