Masum | Online Türk Dizisi

Kendilerini Türkiye’nin ilk internet dizisi olarak tanıtan Masum 27 Ocak’ta sadece BluTV‘de yayınlanacak.

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar…

Masum Dizi Fragmanı

İlk bakışta prodüksiyon anlamında oldukça başarılı bir iş olduğu fragmanın henüz ilk saniyelerinden kendini hissettiriyor. Zaten Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık gibi isimlerin de başrolleri paylaması da cabası. Masum dizisi daha baştan birçok seyirciyi yakalıyor ancak;

Dizi Türkiye’nin ilk internet dizisi değil. Bu ülkede prodüksiyonlu birçok iş yapıldı, YouTube’da hala mevcuttur. Biraz kolaçan etmek yeterli. Ha denir ki böylesi prodüksiyon olmadı. Onu da ben tartışmam, işin teknik kısmına hakim başka birileri tartışsın.

– Belli ki Netflix‘e öykünülmüş bir proje var ortada ve bu projenin yerli ayağını sağlam bir diziyle başlatmak niyetindesin. Mantıklı ama aylık bizim size sabit bir ücret ödememiz için 8 bölümlük tek bir diziye mi bel bağlanılacak ? Diğer sunulan diziler yerli dizi izleyicileri tarafından tüketildi ya da televizyondan tüketiliyor. Sunulan yabancı diziler de zaten malum ortamlardan aktı gitti bilmem kaç sezon. Bir dizi sansasyonel bir başlangıç için yeterli değil bence.

(Diziler kısmında Shameless’ın yanında Arka Sokaklar’ı görünce hoşuma gitmedi değil)

– Yani dizinin özeti kısa fragmanı bile teaser tadında. Madem satın alacağız biraz daha done veri be cancağızım !

27’sinde yayınlandıktan sonra bir de inceleme yazısı patlatmak isteriz. Ya nasip diyelim !

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.