Midnight, Texas | Fantastik Dizi Öneri

Biraz daha zorlarsa 15 yıldır yayında kalacak olan Supernatural dizisine alternatif arayanlar için yeni bir doğaüstü olaylar temalı bir dizi başladı.

Manfred Bernardo adlı bir çingene medyum geçimini insanlara okuma seansları yaparak ve ölülerle konuşarak sağlamaktadır. Son okuma seansının biraz sert geçmesi ve Hightower adlı bir gizemli adamdan kaçması gerektiğinden dolayı Dallas’ı terketmeye karar verir.

Ölü büyükannesinin tavsiyeleri üzerine Texas’ın hiçliğindeki Midnight’a yerleşen Manfred için kasaba hayatın durduğu ve garip insanların bulunduğu bir yerden fazlası değildir. Kendisi de aynı derecede garip olduğundan dolayı başta yadırgamasa da komşularını tanıdıkça en sıradan kişinin kendisi olduğunu görecektir.

NBC’nin yeni fantastik dizisi Midnight Texas uzun süredir devam eden Supernatural, bu sene biten The Vampire Diaries ve The Originals’tan sonra türün meraklılarına ilaç gibi gelecek sağlam bir doğaüstü konulu bir dizi gibi gözüküyor.

Birbirinden değişik türden karakterleri, sıradışı insanlarla harmanlamışlar ve güzel bir karakter dağılımı olduğunu söyleyebiliriz. Daha ilk bölümden her karakterin sırrını, özelliğini ya da nasıl bir zaafının olduğunu merak ediyorsak bu dizinin ilk mesajının gayet güçlü olduğunu söylemek mümkün.

Fantastik diziler konusunda çok sıcak bakmıyorum genelde ancak gerçekten başarılı ve uzun soluklu bir yapım olacağı kesin. Kemerlerinizi bağlayın, ya da bağlamayın çünkü arada oturduğunuz yerden uzaklaşmak isteyecekseniz.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.