New Girl | Dizi Öneri

Esasında ağır bir şekilde formülize edilmiş bir dizi New Girl ancak yine de yabancı komedi dizileri tavsiyeleri listemize girmeyi başarıyor. Karakter analizine geçtiğimizde neden formülize dediğimi anlayacaksınız.

Schmidt: Bir Yahudi. Yemekler ve kadınlar konusunda takıntılı. Bir de çocukluktan beri arkadaşı olduğu ev arkadaşı Nick’e… Saçma şeyler genelde ondan sorulur ve saçmalıkta gerçekten sınırları yok.

Winston: Siyahi karakterimiz Letonya’da basketbol kariyerini noktaladıktan sonra ülkesine dönmüş biri… Kaçırdığı gündemi ve basketbolcu popülaritesi olmadan geçen hayatın zorluklarını yeni yeni öğreniyor. Benmerkezci ve ciddi manada bir cahil.

Nick: Hukuk fakültesi terk Nick ise dizide saf Amerikan ırkını temsil ediyor. Uzun yıllardır barmenlik yapıyor ve hukuk fakültesine geri dönmeye pek niyeti yok. Geçmişte yaşadığı ilişkiye saplantı derecesinde bağlı. Bu da doğal olarak yeni ilişkiler kurma konusunda sıkıntılar yaratıyor.

Jess: Esas kız ve dizinin lokomotifi… Zooey Deschanel’in sinema kariyerinden dizi kariyerine neden düştüğünü gerçekten anlamak mümkün değil. Müthiş bir oyuncu. Müthiş sevimli. Müthiş bir müthiş ! Karakteri tam anlamıyla bir manyak. Jess bir öğretmen ancak kendine has gariplikleri var. Ve neredeyse her bölümde bunları görmek mümkün.

Cece: Jess’in manken arkadaşı… Albenisi yüksek ve genlerinde asalet var. Güzelliğiyle insanlara hükmetmeye bayılıyor. Onun belalısı da doğal olarak Schmidt oluyor.

Dizi genel anlamda bu beş oyuncu üzerine kurulu ve pilot bölümde sevgilisi tarafından aldatılan Jess’in yeni ev arayışına şahit oluyor. Şimdi ev ahalisi olduğu tayfaya kendini beğendirmek için uğraşıyor ancak onlar da kiranın bölüneceğinden ötürü çok da seçici değiller.

Dizi şu anda 6.sezonunda ve şu ana kadar 5 dalda Altın Küre Ödülleri’ne aday oldu. Gerçekten takip ettiğim diziler arasında benim için ayrı bir yeri var. Gülme efektine ihtiyaç duymadan defalarca sizi güldürebiliyor.

Yazının başından da dediğim gibi karakterler fazlasıyla formülize edilmiş olsa da dizi akışında çok da rahatsız edici bir unsur değil.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

1 Yorum “New Girl | Dizi Öneri”

  1. Dizideki karakterlerin odak grupları gibi formülize edildiği bence de doğru fakat bunun bilinçli yapıldığı anlaşılmıyor ve rahatsız etmiyor. Bunun haricinde gerçekten komik bir dizi. Nick ve Jess karakterleri harika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.