Sleepy Hollow | İnceleme

12-13 sezondur Supernatural izleyenler sanırım sonun başlangıcına da kendilerini hazırlıyorlardır. Onlar için aslında güzel bir alternatif olacak dizi Sleepy Hollow. Daha önce Tim Burton tarafından sinemaya uyarlanan dizi FOX kanalında dört sezon boyunca yayında kaldı ve geçtiğimiz aylarda finalini yaptı.

Sleepy Hollow adında sıradan bir şehir bir gün içerisinde kıyametin merkezi olacak olaylara ev sahipliği yapar. George Washington’un en güvendiği askerlerden birisi olan Ichabod Crane 200 küsür yıllık uykusundan uyanır ve onunla beraber ölüm de…

İncil’den, cadılardan, mitlerden beslenen dizi şeytanın yaverlerinin bitmek tükenmek bilmeyen oyunlarıyla Crane ve ona güvenen tek insanoğlu Teğmen Mills her bölüm sıkı bir mücadele içerisinde.

Dizi için akıcı ve seyirlik diyebiliriz. Sezonlar ilerledikçe karakter ve hikaye derinliği de artıyor. Sleepy Hollow Supernatural tarzı dizileri sevenler için güzel bir alternatif, standart izleyiciler için de hali hazırda dört sezonunu tamamlamış tek solukta izlenebilecek bir yapım olarak dikkat çekiyor.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.