Sneaky Pete | İnceleme

Amazon’un çok uzun bir süredir zulasında sakladığı dizi Sneaky Pete sonunda saklandığı yerden çıktı. Peki Amazon için çekilen dizi niye bizim için bu kadar önemli ? Çünkü yapımcısı Bryan Cranston arkadaşlar.

Çeşitli senet işlerinden dolayı bir süredir hapiste yatan Marius’un çıkma tarihi yaklaştıkça alacaklılar en uygun pozisyonda onu yakalayıp ensesinde boza pişirmek için sıraya girer. Borcunu ödeyememesinin ölüme çıktığını bilen Marius ise tahliyesine saatler kala koğuş arkadaşı Pete’in yıllardır bozuk plak gibi anlattığı “dışarıdaki muhteşem hayatını” daha dikkatli dinlemektedir. Çünkü hayatta kalıp borcunu ödemek için Pete’in o “muhteşem hayatını” almak zorundadır. Marius, tahliyesiyle birlikte Pete’den aldığı geribildirimler doğrultusunda Pete’in hayatını taklit edip onun yerine geçer. Ancak yılların muhteşem hikayesinin yerinde yeller esmektedir.

Sevdiğim aktörlerdendir Giovanni Ribisi. Yüzünü fazla eskitmeyi sevmemesi de hoşuma gidiyor olabilir. İyi bir aktör ancak arada bir görünür olması diziyi izlemek için bir sebep. Başka bir sebep de yazının başında da belirttiğim gibi Bryan Cranston’ın işin dümeninde olması. Kendisi Breaking Bad’de oynamadan önce esamesi okunan bir oyuncu değildi. Dizinin ona açtığı kariyer sayfasının farkındalığı onun bu projeyi daha da sahiplenmesine sebep olur düşüncesindeyim.

Pilot bölümü itibariyle oldukça keyifli bir suç – drama dizisi bizi bekliyor gibi gözüküyor. Sneaky Pete dizisi ile ilgili yeni gelişmeler oldukça buradan güncelleme yapacağız.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

1 Yorum “Sneaky Pete | İnceleme”

  1. Fragmanına bakılırsa hoş bir dizi seyircisine kendisine bağliycak bir dizi gelior karşımıza bakalım özellik böyle dizilerden keyif alırım ben ya 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.