The Blacklist | İnceleme

Gizem ve aksiyonun beraber takıldığı bir dizi uzun zamandır izlemiyorduk. James Spader’ın başrol oynadığı The Blacklist dizisi bu türlerin meraklıları için son dönemde çıkmış kaliteli dizilerden birisi.

Yıllar önce FBI’dan gizemli bir şekilde ayrılıp yıllar boyunca Dünya’nın farklı noktalarında uluslararası suç örgütleriyle dirsek temasında bulunan ve sıklıkla onlarla ortaklık ilişkilerine giren Raymond Reddington’ın yıllar sonra FBI’a teslim olmasıyla başlıyor dizi. Geçen yıllar içerisinde FBI’ın en çok arananlar listesinde zirveyi zorlayan Reddington’ın bu anlamsız teslim olma süreci beraberinde gizemli olayları da beraberinde getiriyor.

Daha FBI’da ilk iş gününe başlayacak olan ve görünürde hiç ortak noktaları olmayan çaylak ajan Elizabeth Keen’den başkasına konuşmayacağını söyleyen Reddington Keen’in gelmesiyle beraber elindeki Blacklist’i de yavaş yavaş paylaşmaya başlıyor.

Kusursuz Yabancı, Hayatın Benim ve Acil Arama gibi kalburüstü gerilim filmleriyle Hollywood’da kendini kanıtlamış olan Jon Bokenkamp ‘in yarattığı seri beraberinde Hollywood klişelerini getirse de ilk izlenimde oldukça merak uyandırıcı bir yapım olduğunu gösteriyor.

Çerez niyetine haftada 45 dakika ayrılır nitelikte gibi gözüküyor. Yeni diziye başlayıp onunla yıllar yılı sürüklenmek isteyen diziseverler için iyi bir tercih olacaktır.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.