The Flash | İnceleme

Arrow’un yapımcıları tarafından CW kanalı için hazırlanan Flash dizisi karaktere hayat veren Barry Allen’ın hikayesiyle başlıyor.

Bir bilim seminerinde yapılan deneyin istenildiği gibi gitmemesi sonucu atom füzyonlarının neden olduğu bir dizi olay şehrin bir kısmını felç eder. Yüzlerce insan yaralanır ve olayın bilançosu çok ağır olur. Barry de olaya maruz kalmış insanlardan biridir ancak komada geçen uzun bir süreden sonra mucizevi bir şekilde hayatta kalmaya devam eder. Ancak onu hayata bağlayan olayın gerçekleştiği sırada çok yüksek volt elektriğe maruz kalmasıdır.
Barry bu olaydan sonra eski sıradan yaşantısına dönemez çünkü artık çok hızlı hareket etmeye başladığını fark eder. Yorulma hissi olmadan sesten daha hızlı bir şekilde hareket eden Barry’nin başta bu duruma alışması biraz zaman alsa da bu özelliklerini insanlığa yardım etme yolunda kullanacaktır.

Gençlik dizileriyle tanıdığımız CW kanalı ünlü çizgi romanı da kendi kanal profiline benzetmeyi başarmış. Bir süper kahraman hikayesi olmakla birlikte yine gençlerin arasındaki sıradan ilişkileri de merkezine alan dizi Flash’ın hedef kitlesini genişletmek için yine her yolu mübah görüyor gibi.

Pilot bölümü itibariyle dizi hakkında söylenebilecek çok şey var aslında ancak söz konusu bir çizgi roman uyarlaması olunca birkaç bölüm daha izleyip sağlıklı eleştiri getirmekte fayda var. Bence yetersiz gibi gözükse de Flash’ın da kendine göre bir kitlesi var ve şu anda dördüncü sezona geldiğine göre o kitle diziye sımsıkı tutunmuş gibi gözüküyor.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

2 Replies to “The Flash | İnceleme

  1. İlk sezonunu izledikten sonra evet harika bir dizi bekliyor beni demiştim ama ondan sonra iş iyice kötüye sardı. Başka dünyadan gelenler ve sürekli aynı kişileri gördüğüm için sıkılmaya başladım.

  2. Diğer süper kahraman dizileriyle beraber severek takip ettiğim bir dizi fakat sezonlar ilerledikçe dizi sıradanlaşmaya başlıyor yeni sezonla başlayan yeni heyecanlar boşa çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.