The Mick | Dizi Öneri

Fox’un yeni yapımı The Mick, alışılagelmiş komedi dizisi uzunluğunda olmasına rağmen alışılagelmemiş metni, karakterlerin ayarsızlıklarıyla uzun soluklu bir dizi olacak gibi gözüküyor.

Hakkında fazla bir şey bilmediğimiz ancak bir dakikalık kısa bir sunumdan sonra çok da merak etmediğimiz Mackenzie Murphy her sene ablası tarafından davet edildiği ve gitmediği partiye bu sene gitmeye karar verir.

Gitmeden önce hazırlıklarını süpermarkette yapar. Raftan aldığı traş bıçağıyla koltuk altını temizler, kozmetik reyonunda makyajını yapar, şarküteri reyonunda karnını doyurur ve yola koyulur. Partiye geldiğinde aslında formaliteden davet edildiğini anlaması çok uzun sürmez ama işler ablası için ters gider. FBI tarafından tutuklanan ablası üç çocuğu Mackenzie’ye emanet eder. Ablası da her ne kadar büyük bir yanlış yaptığının farkında olsa da çaresizlik kötü şeydir. Mackenzie için ise lüks bir villada yaşamak varsa gerisi teferruattır.

Dizilerin ağababası It’s Always Sunny in Philadelphia‘da Dee rolüyle tanıdığımız ve 12 senedir aileden biri gibi olan Kaitlin Olson’ın yeni bir projeye başlayıp da takip etmeme gibi bir durumumuz söz konusu olamazdı. Esasında sıfır beklentiyle pilot bölümünü izledim ancak gerçekten Olson olmasa dizi umutsuz vaka gibi gözüküyor. Ama tek kişilik dev kadro gibi mübarek… Estiriyor, gürlüyor, trollüyor. Belki de Dee rolüne yakın olduğu için, Dee’nin It’s Always Sunny in Philadelphia’daki işe yaramaz barın dışında olsaydı nasıl bir yaşamı olurdu meselesini merak ettiğim için izliyor da olabilirim. Yine de böyle eften püften şeyler olmasa bile 22 dakikalık bir dizinin dolu dolu sizi eğlendirmesi önemli bir şey.

Komedi dizisi tavsiyeleri listemin başına iliştiriyorum ve en azından herkesin bir bölüm de olsa izlemesini tavsiye ediyorum.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.