The Orville | Dizi Öneri

Family Guy’un yaratıcısı Seth MacFarlane‘in yeni dizisi The Orville FOX‘ta yayınlanmaya başladı.

Günümüzün 400 yıl ötesinde galaksiler arası yolculuğun ve kolonileşmenin yaygınlaştığı bir dönemde geçen kara mizah türündeki dizi Kaptan Ed Mercer ve onun pek normal sayılamayacak maceraları üzerinden ilerliyor. Esasında The Orville için Star Trek parodisinin diziye çevrilmiş hali demek yanlış olmaz.

Eşinin kendisini bir uzay yaratığıyla aldatmasıyla parlak kariyerini çöpe atan kaptan Ed uzun süren nadas döneminden sonra sahalara dönmeye kararlıdır. Amiral Helsey’in galaksiler arası seyahat edecek boşta hiçbir kaptan bulamamasıyla birlikte kendisine sıra geldiğini düşünerek görevi kabul eder. Ekibini kurmaya başlayan Ed, ikinci kaptanlık görevine uygun aday bulamaz ancak Amiral Helsey’nin onun için iyi bir planı vardır.

Yaklaşık 20 yıldır yayında olan Family Guy’ı her yabancı dizi izleyicisi en azından bir yada birkaç bölümünü izlemiştir diye düşünüyorum. Bu anlamda The Orville’in mizah anlayışı da yapımcısı aynı olması sebebiyle Family Guy ile çokça paralellik gösteriyor.

Amerikan komedi dizilerinin tipik özelliği genelde ağız dolusu gülme durumu olmamasıdır. The Orville de size yayvan kahkahalar vaat eden bir yapım değil ancak sıklıkla tebessümle izlemenizi sağlayacaktır diye düşünüyorum. Ağırlıklı olarak dizi sektöre dram, polisiyeye yoğunlaştığı son yıllarda adam akıllı bir komedi dizisi bulmak pek mümkün olmuyor.

Bu anlamda yeni dizi önerileri listemin en tepesine The Orville’i koymakta beis görmüyorum.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.