Unbreakable Kimmy Schmidt | İnceleme

Netflix son dönemlerde hem dramaları hem de politik dizileriyle bilinirliğini oldukça arttıran bir online kanal. Portfolyosunu genişletmek adına da şimdi komedi dizisi yapmışlar.

Kolpa bir tarikatın sahte hocası tarafından bir yeraltı barınağında yıllar boyunca saklanan 4 kadın hocanın ölümüyle hiç açmadıkları çıkış kapısını açmaya karar verirler. O zamana kadar dünyada yaşayan son insanlar olduklarını zanneden bu kadınlar hayat hikayeleriyle birlikte Amerika’nın gündemine oturur. Meşhur olup televizyon kanallarına çıkmaya başlamalarıyla birlikte yolları yavaş yavaş ayrılan kadınlardan Kimmy cesur bir kararla New York’ta kalmaya ve yeni bir hayat kurma yoluna gider.

Hayata fazlasıyla pozitif bakan Kimmy bir süre sonra kendine gay bir ev arkadaşı bulur ve normal insanların garip dünyasına adım atar.

Yabancı sit-com dizileri sevenler için değişik bir alternatif olmakla birlikte dizinin çok da büyük bir fan kitlesi oluşturacağını pek düşünmüyorum. Ancak yayıncı ve yapımcı Netflix olunca dizinin reyting kaygısının da olmayacağı malum. Bu yüzden uzun soluklu olursa da fazla şaşırmamak lazım.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.