Valkyrien | Dizi Tavsiye

Uzun zamandır Avrupa yapımı bir dizi burada yerini almıyordu. Son dönemlerde çıkardığı orijinal filmlerle dikkat çeken Norveçliler Valkyrien adlı polisiye diziyle de bu alanda da iddialı olduğunu ortaya koyuyor.

Ravn karısı Vilma ölümün eşiğindeyken kabullenemeyiş içerisindedir. Eşiyle birlikte çalıştığı hastanenin tüm imkanlarını seferber ederek onun için üzerinde çalıştığı tedavi yöntemlerini denemek istese de hastane yönetimi kötü itibar gerekçesiyle buna izin vermez ve Ravn ve karısına Vilma bir nevi kibarca verdikleri hizmetler için teşekkür edilir. Ravn için bundan sonraki süreç psikopatça eski bir sığınakta tedavi bulmakla geçecektir. Sığınağı ona ayarlayan sözde sivil savunma uzmanı, dünyanın sonu temalı komplo teorilerini ciddiye alan ve bu alanda gizli faaliyetler yürüten Leif ise Ravn’ın sırlarının tek sahibidir. Ancak Ravn’ın Leif hakkında bilmediği birçok şey vardır.

Uluslararası sularda Amazon Prime Video’dan izlemesi mümkün olan dizi benim gibi İskandinav kültürünü sevenler için güzel bir alternatif dizi olabilir. İlk bölümü itibariyle bir polisiyeden beklediğimiz ucu açık bir sürü cevapsız soruları ve ipuçlarını diğer bölüme aktarabilen dizi alışılagelmiş ve basmakalıp Hollywood aksiyonlarına alışmış bünyeler için biraz durgun gelebilir ancak hikayenin işlenişinde gösterilen özen aslında bu diziyi daha değerli kılıyor.

Norveç yapımlarını seviyorsanız aşağıdaki filmler de hoşunuza gidebilir.

Hodejegerne

En Ganske Snill Mann

Mannen Som Elsket Yngve

Sonuç olarak diyeceğim şudur ki sektörün tekdüzeliğinin içerisinde bu tür yapımlar beyin açıcı olabilir, size farklı perspektifler kazandırabilir. Bir bölüm olsa bile bir şans verilmesi lazım. Ben şahsen devam ediyor olacağım.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazan: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.