Waco | David Koresh ve Müritleri

Waco Kuşatması veya Waco Katliamı olarak Amerikan tarihine geçen olayı konu edinen 6 bölümlük mini dizinin başrollerinde Taylor Kitsch, Michael Shannon ve John Leguizamo yer alıyor.

David Koresh ve müritleri için sonun başlangıcı Şubat 1993 yılında adlarına gelen şüpheli bir kargo paketiyle başlar. Açılan kargo paketinde yer alan silahlar ve el bombaları sebebiyle Alkol, Tütün ve Ateşli Silahlar Bürosu tarafından yakın takibe alınan cemaat ilerleyen günlerde arama iznine silahlarla karşılık verir ve FBI’ın da devreye girmesiyle 51 gün sürecek olan kuşatma başlayacaktır.

Dizinin konusu aslında bu tür şeyleri okuyanlar için hiç yabancı değil. Burada dizi adına kritik nokta şudur. Yazılan senaryo saldırıdan sağ kurtulan mürit David Thibodeau‘nun biyografik kitabı A Place Called Waco ve Waco kuşatması esnasında arabulucu olarak çalışan Gary Noesner’in Stalling for Time: My Life as an FBI Hostage Negotiator adlı biyografik kitabından uyarlanmış. Bu anlamda iki tarafın da bakış açısını yansıtmak ve izleyiciye objektif bir perspektif kazandırmak amaçlanmış.

Yapım Paramount Network olunca elindeki kontratlı sinema oyuncularını böyle bir dizide oynatabiliyorsunuz. Dizi dünyası için büyük bir lüks olsa da bu kalibrede bir dizi için de aynı zamanda biraz gereksiz olduğunu söylemek gerek.

Dizi belgesel havasında ve bu tür tarikatlar ve eylemleri konuları ilginizi çekiyorsa akıcı bir şekilde 6 bölümü birden izleyebilirsiniz. Meraklısına duyurulur.

Bu Dizilere Bakmadın Mı ?

Yazar: Yusuf

Oz'la başlayan yabancı dizi bağımlılığı Six Feet Under, Rome, Prison Break ile devam etti. Yeni dizileri gördükçe geçmişi yâd etmekten kendini alamasa da hem kendisi hem de sizler için iyiyi bulma gayretiyle kendini paralıyor. Bu aralar House of Cards, Game of Thrones izliyor. Yakında pilot bölüm izlemekten ölecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.